Życzenia na Święta Wielkanocne 2021 r.

  Kochani Parafianie, Drodzy Goście, Przyjaciele naszej Parafii i Odwiedzający tę stronę.
Chrystus Zmartwychwstał!
Prawdziwie Zmartwychwstał!
Tym starochrześcijańskim pozdrowieniem a zarazem wyznaniem wiary w fakt Zmartwychwstania Pana Jezusa, chcę Was pozdrowić i powitać. Wieczorem w dniu  Zmartwychwstania, uczniowie zgromadzeni w Wieczerniku zamknięci byli z obawy przed Żydami. Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych i rzekł do nich “Pokój wam!” (…). ” Uradowali się uczniowie, ujrzawszy Pana”. Dziś mówi to samo do nas zamkniętych, objętych ograniczeniami, może zalęknionych. Życzę Wam abyście przyjęli Go z ufnością, radością i wiarą. Niech te Święta będą pełne nadziei szczególnie dla tych, którzy chorują i spędzają Je samotnie. To do Was Jezus przemawia przez swoje osamotnienia, które przeżywał na pustyni, w Getsemani czy po pojmaniu. Po nich nastąpiła radość Zmartwychwstania. Wszystkim życzymy zdrowych i błogosławionych Świąt.
                                                                                                                                                               Ks. Proboszcz Robert Zalewski i Współpracownicy.